Jak je drahá dovolená na jachtě?

Jak je drahá dovolená na jachtě?

Je mylné se  domnívát, že týden dovolené na jachtě vyjde finančně výrazně dráž než dovolená na pevnině v hotelu či apartma. Pokud si projdete nabídky cestovních kanceláří, tak průměrná cena na týden je od 5 tisíc Kč výše. Je to odvislé od doby a místa pobytu a je to však stále jen pobyt na jednom místě. Jestliže si ale chcete prohlédnou jiná zajímavá místa, musíte si doplatit za jednodenní výlet a to buď lodí nebo autokarem. Tam vás to na den příde minimálně na jeden tisíc Kč. No a jestliže by jste takových výletů uskutečnili více, tak to budete násobit.

Cena pronájmu jachty se stanovuje od její velikosti, vybavení,stáří a době pronájmu. Jak je to v cestovním byznysu zvykem, v měsících letních,  červenci a srpnu jsou ceny nejvyšší.  Při objednávce 6 měsíců předem však chartrovky poskytují mírnou slevu. 

Podle našich zkušeností, je při vyšším obsazení posádkou nižší cena na osobu. Ideální je plachetnice Bavária 34 pro 8 osob. Pokud odečteme kapitána, rozpočet na 7 členů posádky pak třeba vychází na osobu okolo 6 – 8 tisíc Kč. Vyšší počet posádky je sice možný, větší lodí ale je zde také větší nebezpečí tzv.ponorky mezi posádkou.

Případným zájemcům o plavbu dodáme více informací o jednotlivých typech lodí, jejich velikostech, vybavení a nákladech.

Bavaria 34 o délce 10,8m se třemi kajutami s dvoulůžkem, kuchyňským koutem a jedním WC v Eurech za 1400,-(pronájem)+90(úklid)+100(nevratná kauce)+100(vratná kauce), tedy celkem 1690,-Euro. Po vydělení 7 osobami se dostaneme na 6036,-Kč/os.

K nákladům na dovolenou na jachtě je ještě potřeba připočítat náklady na naftu a na kotvení u mol a na bóji. Nafta je malá položka a většinou se vystačí s částkou do 400Kč/os za týden. Spotřeba nafty je samozřejmě závislá na větru. Kotvení velmi záleží na tom, jestli chce posádka navštívit atraktivní historická města nebo se spokojí s bójí v zátoce anebo je ochotna pohlídat loď přes noc při kotvení na kotvě.  Ceny se velmi liší podle místa. Cena kotvení na bóji je od 500Kč/loď (nezajímavá zátoka) do 1050Kč/loď (Bavaria 50 ve Hvaru). Cena kotvení u mola je ještě vyšší. Levnější je kotvení u mol malých městeček. Nejdražší jsou mariny s toaletami a sprchami. Ceny u mola se pohybují od 800Kč/loď do 2000Kč/loď. 


Napsat komentář