Plachetnice,plachtění a dovolená

Dovolená na lodi – plachetnici.

Plachetnice na rozdíl od ubytování v hotelu či penzionu u moře dává značnou možnost svobodného pohybu. Můžete každý den vyplout a navštívit nové místo jako přístav, zátoku či ostrov. Můžete si vybrat zda prožít den v  malebném městečku s uvázáním jachty v přístavu, nebo zakotvit v romantické zátoce a za svitu měsíce poslouchat šum moře.  Můžete se koupat na osamělých plážích a potápět se v průzračných vodách na místech, která jsou  z pobřeží jen těžko dostupná.

Kdo chce  však něco takového zažít,  musí být přímím účastníkem plavby, to znamená kapitánem nebo alespoň členem posádky nějakého dobrého plavidla a je jedno jestli s motorem a nebo s plachtou. Vlastnit takové plavidlo na moři je však finančně dosti náročné. Nejjednodušší  je si loď pronajmout od specializované firmy, která se charterem lodí zabývá. Na pronájem motorové lodi a plachetnice ale potřebujete mít kapitánský průkaz, podmínky se stát od státu liší, ale pro nejčastější destinaci Chorvatsko, je obvykle potřeba ten chorvatský.

Je tu ale ještě jedna varianta, pronajmout si loď s kapitánem. To má řadu výhod. O  námořnické zážitky nepřijdete, dostanete se na místa, která zná běžný smrtelník je z fotek nebo vyprávění  a přitom se nemusíte o nic starat. Vše zajistí kapitán.

A přesně to Vám naše CA-Luballa nabízí.  Stačí si nás jen s předstihem objednat.


Napsat komentář